W wielu badaniach brakowało odpowiedniej grupy kontrolnej.

blog

W wielu badaniach brakowało odpowiedniej grupy kontrolnej.

W wielu badaniach brakowało odpowiedniej grupy kontrolnej.

Jego twierdzenie. Pokoloruj mnie niewzruszony (fioletowy odcień różowej rdzawy to kolor niewzruszony, jeśli musisz wiedzieć).

Większość raportu potępia uprawnienia za nieuwzględnianie lordliness opinie cena DO jako części medycznej odpowiedzi na pandemię pomimo ich lepszego leczenia i zauważa, że ​​DO nie uczyniły żadnego ze swoich pacjentów narkomanów. Jest to dość oburzający jaskółek, godny blogosfery, ale brakuje mu danych pomocniczych.

Artykuł, choć interesujący, nie ma żadnej wartości dla poparcia stosowania OM w przypadku grypy: brak diagnozy mikrobiologicznej, brak definicji przypadku, brak kontroli przypadku i ogromna możliwość zgłaszania błędu, który sprawia, że ​​informacje są całkowicie niewiarygodne. Ale zabawna tyrada nie zapewnia niezawodnej interwencji. Chciałbym zobaczyć oryginalne kwestionariusze i przyjrzeć się danym. Musimy uwierzyć na słowo autora, który z tonu gazety ma prawdziwą siekierę w promowaniu leczenia DO/OM.

Choć w tonie antylekarskim, interesujące jest, że byli zdania, że:

W latach 1918-1919 aspiryna…odgrywała taką samą szkodliwą rolę jak antypiryna i ?? pokolenie wcześniej.

Ile zgonów w USA z powodu grypy było spowodowanych nieumyślnym przedawkowaniem aspiryny, to interesujące pytanie:

W 1918 r. Naczelny Chirurg Stanów Zjednoczonych, Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych oraz Dziennik Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego zaleciły stosowanie aspiryny tuż przed październikowym gwałtownym wzrostem zgonów. Sugeruje się, że przedawkowanie aspiryny prowadzi do znacznego obrzęku płuc i śmierci w USA. Gdyby te zalecenia były przestrzegane, a obrzęk płuc wystąpił u 3% osób, [znaczna część zgonów może być spowodowana aspiryną].

Ciekawa hipoteza, chociaż wirus był całkiem zdolny do zabijania bez pomocy medycznej i aspiryny.

Ciekawym pytaniem jest, czy to opieka ZABEZPIECZAJĄCA, czy unikanie opieki lekarskiej i aspiryny, jeśli tak się stało, skutkowało poprawą przeżywalności. Fakt, że większość SCAM nie robi nic, byłby korzystny w czasach, gdy medycyna zarzucała chorym agresywne bzdury. Bardziej prawdopodobne są stronnicze reportaże autora oskarżającego „medyczną bigoterię i medyczną politykę”.

Nawet jeśli opieka OM była odpowiedzialna za zmniejszenie śmiertelności i byłbym sceptyczny w oparciu o metody i raportowanie danych, jest to bardziej prawdopodobne w wyniku tego, czego DO nie zrobili (opieka standardowa) niż tego, co zrobili (OM).

Autor referatu z 1937 r. nawiązującego do raportu z 1919 r. przypisuje:

popularna w ostatnich latach technika pompy limfatycznej jest zabiegiem o niewątpliwym znaczeniu w leczeniu grypy.

Jaki odsetek pacjentów faktycznie otrzymał „technikę pompy limfatycznej”, nie można ustalić, ponieważ w oryginalnej pracy z 1919 r. nie wspomniano, na czym dokładnie polegały interwencje DO.

Jak najlepiej można to określić, w oryginalnych raportach nie ma informacji sugerujących, że można wyciągnąć jakiekolwiek wnioski na temat jakiejkolwiek konkretnej interwencji osteopatycznej w przypadku grypy, ponieważ nie wspomniano o żadnej konkretnej interwencji (nie mówiąc już o użyciu jakiejkolwiek pompy limfatycznej).

Fakt, że nie ma wzmianki o pompie limfatycznej jako interwencji, która doprowadziła do tak dramatycznego spadku śmiertelności, nie powstrzymuje tej techniki jako reklamowanej w leczeniu grypy:

Jeśli w nadchodzącym roku będziemy mieli do czynienia z kolejnymi falami nowych zakażeń grypą, zastosowanie delikatnych technik leczenia limfatycznego i leków, takich jak oseltamivir, prawdopodobnie pomoże zapobiec wielu komplikacjom związanym z grypą, które pochłonęły tak wiele istnień w Hiszpanii. pandemia grypy w latach 1918-1919.

oraz

Dane retrospektywne zebrane przez Amerykańskie Towarzystwo Osteopatyczne wkrótce po pandemii grypy w latach 1918-1919 sugerują, że lekarze osteopatyczni (DO), stosując swoje charakterystyczne metody manipulacji osteopatycznej (OMT), zaobserwowali znacznie niższą zachorowalność i śmiertelność wśród swoich pacjentów w porównaniu z leczonymi przez lekarzy alopatycznych (MD) ze standardową opieką medyczną dostępną w tym czasie. W świetle ograniczonych dostępnych opcji profilaktyki i leczenia wydaje się logiczne, że plan gotowości do leczenia ptasiej grypy powinien obejmować te procedury OMT, zapewniane przez DOS i innych pracowników służby zdrowia, którzy mogą być przeszkoleni do wykonywania tych interwencji terapeutycznych.

Uwielbiam ich niedopowiedzenie dotyczące ważności oryginalnych danych:

Nie były to badania kontrolowane. Dane mają charakter retrospektywny i niektórych wniosków nie można dobrze wyciągnąć z takich informacji.

A może nie można wyciągnąć żadnych wniosków? Przy akapicie nabieram jeszcze bardziej fioletowego odcienia rdzawej rdzawej. Nie przeszkadza to autorowi w oświadczeniu

OMT okazała się kluczowym czynnikiem sukcesu lekarzy osteopatyków leczących pacjentów z grypą podczas pandemii w 1918 r.

Sugerują różne pompy, które mają wzmacniać układ odpornościowy (brak wcześniejszej wiarygodności dla tej koncepcji) i zwiększać przepływ limfy (może, ale nie widzę, żeby przepływ limfy miał jakąkolwiek wartość samą w sobie i krótki Terminowy wzrost przepływu limfy, jeśli występuje w przypadku OM, byłby krótki i nieistotny, biorąc pod uwagę czas trwania interwencji w stosunku do choroby 24-7, takiej jak grypa. tempo pożaru lasu).

Opisane różne pompy wyglądają jak seria masaży, z których niektóre wyglądają tak, jakby miały na celu wywołanie grypy praktykującemu. Zastanawiam się, jak pacjent z grypą, nieuleczalnym kaszlem, wysoką gorączką i silnym bólem mięśniowym kłamie, by to zrobić.

Często ciekawie jest wrócić do oryginalnej literatury i sprawdzić, czy artykuł rzeczywiście mówi to, co ludzie mówią, że robi. Jako znajomy nauczyłem się, że papiery często są kleksami i ludzie widzą w nich to, co ich zdaniem powinno tam być, a nie to, co w rzeczywistości jest. Tendencja do potwierdzania może pojawić się w najbardziej przeklętych miejscach.

Lektura literatury podstawowej na temat OM i grypy nie prowadzi do dużego zaufania do interwencji w przypadku grypy, a artykuły nie mówią tak naprawdę, co sugerują jej zwolennicy. Staję się krzewem joopleberry Shaltanac.

Kiedy zbliżamy się do sezonu grypowego, trzymaj się interwencji opartych na rzeczywistości. Umyj ręce, unikaj kaszlu, mocniej niż myślisz, zaszczep się i bądź nasycony witaminą D. Myślę, że można bezpiecznie powiedzieć, że możesz przekazać manipulacje osteopatyczne.

Autor

Mark Crislip

Dr Mark Crislip jest praktykującym specjalistą chorób zakaźnych w Portland w stanie Oregon od 1990 roku. Jest założycielem i prezesem Society for Science-Based Medicine, gdzie bloguje pod nazwą sbmsdictator.

Oto wywiad, który nagrałem jakiś czas temu, a który pojawił się na stronie Michigan Skeptics. Sprawdź Adam’s Song: Episode 5 podcastu Drunken Skeptics. To była zabawna i ciekawa dyskusja…

Autor

Dawid Górski

Pełne informacje o dr Górskim można znaleźć tutaj, wraz z informacjami dla pacjentów.Dr n. med. David H. Gorski, FACS jest chirurgiem onkologiem w Barbara Ann Karmanos Cancer Institute specjalizującym się w chirurgii raka piersi, gdzie pełni również funkcję American College of Surgeons Committee on Cancer Liaison Physician oraz profesora nadzwyczajnego chirurgii oraz członek wydziału Graduate Program in Cancer Biology na Wayne State University. Jeśli jesteś potencjalnym pacjentem i znalazłeś tę stronę w wyszukiwarce Google, zapoznaj się z informacjami biograficznymi dr. Górskiego, zastrzeżeniami dotyczącymi jego pism i uwagami dla pacjentów tutaj.

To jest Alex Tarnava. Sprzedaje wodę wodorową w postaci tabletek Drink HRW Rejuvenation. Dowody naukowe nie są przekonujące.

Zawsze jestem gotów podążać za dowodami, gdziekolwiek prowadzą, ale muszą to być dobre dowody. Dobrzy naukowcy przeprowadzają eksperymenty, aby dowiedzieć się, „czy” leczenie jest skuteczne; ale wiele złej nauki i pseudonauki jest wykonywane przez ludzi, którzy już „wiedzą”, że leczenie, którego używają, jest skuteczne i szukają dowodów, które udowodnią innym, że mają rację. Często piszę o roszczeniach dotyczących suplementów diety, urządzeń i innych wątpliwych metod leczenia. Zadowoleni użytkownicy i prawdziwi wierzący nie mogą zrozumieć, dlaczego nie polecam ich ulubionego zabiegu. Wysyłają mi e-maile z linkami do badań. Wydaje się, że myślą, że gdybym tylko spojrzał na ich „dowody”, zmieniłbym zdanie i zostałbym wierzącym. Nie mogą zrozumieć, dlaczego dowody, które znaleźli tak przekonujące, nie przekonały mnie.

Obalenie mojego artykułu

W zeszłym roku pisałem o wodzie wodorowej. Przejrzałem dowody i doszedłem do wniosku, że nie ustalono, że woda wodorowa jest zdrowsza niż zwykła woda. Alex Tarnava nie zgodził się z tym, co napisałem. Opublikował to obalenie. Nazwał mój utwór „niesamowicie źle napisany”. Oskarżył mnie o niekompetentne badania. Myślał, że właśnie przeczytałem jego ogłoszenia, wyrzuciłem artykuł z FOX News, nie przejrzałem literatury i nawet nie zajrzałem do Wikipedii. Wszystkie te oskarżenia są fałszywe. Dość łatwo porównać mój artykuł z artykułem z FOX: nie ma „wymiotów”.

Jeśli chodzi o artykuł na Wikipedii, to w dużej mierze zgadza się z tym, co napisałem. Podsumowując:

Jak dotąd brakuje naukowego konsensusu co do dowodów na to, że wodór ma korzystny wpływ na zdrowie ludzi. Opublikowano kilka artykułów na ten temat, ale literatura kliniczna jest skąpa, a to, co zostało opublikowane, obejmuje wiele schorzeń, ale nie wiele badań jednego schorzenia. Zwolennicy wody wodorowej twierdzą, że ma ona korzyści zdrowotne, takie jak bycie przeciwutleniaczem, zmniejszenie stanu zapalnego, zmniejszenie ryzyka zespołu metabolicznego, zapewnienie neuroprotekcji w przypadku różnych chorób i zmniejszenie skutków ubocznych związanych z leczeniem napromienianiem raka. Jednak żaden z opublikowanych artykułów dotyczących tych twierdzeń nie jest przeglądami systematycznymi ani metaanalizami, a na zwierzętach wykonano bardzo niewiele pracy.

Tarnava nie zadowala się tylko krytyką mnie; następnie krytykuje blog Science-Based Medicine, Skeptics Guide to the Universe i ogólnie sceptyków. I dalej dostarcza zrzut danych z badań na ludziach. Kilka z nich zostało oznaczonych jako badające NASZE TABLETKI, ale wiele z nich to badania, w których wodór był wdychany, podawany w infuzji lub nakładany na skórę, więc nie są one tak naprawdę istotne. W wielu badaniach brakowało odpowiedniej grupy kontrolnej. Zdecydowana większość badań na ludziach dotyczyła raczej biomarkerów niż POEMS (Patient Oriented Evidence that Matters). Nie chcę wiedzieć, czy woda wodorowa sprawia, że ​​badania krwi wyglądają ładniej; Chcę wiedzieć, czy przynosi to jakiekolwiek klinicznie istotne korzyści zdrowotne.

Jego lista zawiera dwa badania dotyczące reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS); przeprowadzono tylko dwa badania RZS na ludziach. Pierwszym z nich jest badanie nasyconego wodoru, więc nie mówi nam nic o piciu wody wodorowej. Drugim było otwarte badanie pilotażowe pacjentów z RZS. Było tylko 20 osób, brak grupy kontrolnej i brak zaślepienia. Badani otrzymywali wodę o wysokiej zawartości H2 (4-5 PPM wodoru) i byli świadomi tego, co piją. Odkryli statystycznie istotne redukcje miar stresu oksydacyjnego; co zdumiewające, wszystkich pięciu pacjentów z wczesnym RZS bez przeciwciał przeciwko cyklicznym cytrulinowanym peptydom osiągnęło remisję, a czterech z nich ustąpiło objawów. Autorzy podsumowali: „Wyniki sugerują [podkreślenie dodane], że zmiatacz rodników hydroksylowych H2 skutecznie zmniejsza stres oksydacyjny u pacjentów z tym schorzeniem. Objawy RZS uległy znacznej poprawie przy wodzie o wysokiej zawartości H2”.

Wszystko, co powoduje remisję u 100% pacjentów z RZS i łagodzi wszystkie objawy u 80%, byłoby nagłówkami na pierwszych stronach dla reumatologów i wszyscy by to polecali; ale trudno mi w to uwierzyć. Moja kryształowa kula przewiduje, że przyszłym badaczom nie uda się uzyskać tak wspaniałych wyników.

Tarnava i jego roszczenia

Kim jest Tarnava? Nie ma wykształcenia medycznego ani naukowego. Prowadzi ciekawą witrynę DRINK HRW i sprzedaje tabletki odmładzające Drink HRW. Tabletki należy rozpuścić w szklance wody, odczekać 1-2 minuty, a następnie natychmiast wypić wodę. To nie jest tanie: tablety kosztują około dolara za sztukę. Twierdzi, że jego produkt dostarcza więcej wodoru niż jakikolwiek inny produkt, przy maksymalnym stężeniu 7,4 PPM. Twierdzone korzyści obejmują:

Poprawa wyników sportowych i regeneracjiWspieranie zdrowego redoks, harmonii między naszą naturalną obroną antyoksydacyjną a korzystnymi gatunkami utleniającymiWspomaganie zdrowej odpowiedzi zapalnejWspieranie odporności naszego organizmu na różnorodne stresyDostarczenie 80 mg wysoce biodostępnego magnezu na tabletkę

Sprzedaje również inne produkty, takie jak Hydrogen Beauty Tablets, pakiet Odmładzanie + Essentials, olej rybny, witaminę D oraz suplementy z kofeiną i kreatyną.

Dwa nowe studia

Korespondent e-mail napisał do mnie o swojej przyjaciółce, która kupiła drogie urządzenie do samodzielnego wytwarzania wody wodorowej w domu i przesłał jej zaktualizowane informacje. Był to link do artykułu w Scientific Reports, ogólnodostępnym czasopiśmie internetowym wydawanym przez wydawnictwa Nature. Badanie było randomizowane, podwójnie ślepe i kontrolowane placebo. Porównano dwie grupy zdrowych dorosłych Koreańczyków: 20, którzy pili wodę wodorową przez cztery tygodnie i 18, którzy pili zwykłą wodę. Zmierzyli kilka biomarkerów. Biologiczny potencjał antyoksydacyjny (BAP) nie różnił się znacząco w obu grupach, ale analiza podgrup wykryła podwyższony BAP w grupie wody wodorowej u osób poniżej 30 roku życia. Stwierdzili mniejszą apoptozę, mniej komórek CD14+ i większą regulację w dół sieci transkrypcyjne w grupie wody wodorowej. Czy te zmiany spowodują znaczną poprawę wyników klinicznych? Nie mamy możliwości dowiedzenia się. Doszli do wniosku: „Te odkrycia sugerują [podkreślenie dodane] HW zwiększa zdolność antyoksydacyjną, zmniejszając w ten sposób reakcje zapalne u zdrowych osób dorosłych”.

Wierzący w wodę wodorową kontynuował drugie nowe badanie. Było to randomizowane, kontrolowane badanie 60 osób w Indiach, które spełniły co najmniej 3 z 5 kryteriów zespołu metabolicznego. Stwierdzono, że suplementacja wodą wodorową o wysokim stężeniu przez 24 tygodnie skutkowała znacznym obniżeniem poziomu cholesterolu i glukozy we krwi, osłabieniem hemoglobiny A1c w surowicy oraz poprawą biomarkerów stanu zapalnego i homeostazy redoks w porównaniu z placebo (P < 0,05). Co więcej, H2 wykazywał tendencję do łagodnego obniżania wskaźnika masy ciała i stosunku talii do bioder. Autorzy zauważyli, że ich wyniki były zgodne z wynikami niektórych badań na zwierzętach, ale różniły się od wyników innych badań na ludziach. Powiedzieli, że „uzasadniona jest większa prospektywna próba kliniczna”. Trudno jest wiedzieć, co zrobić z ich wynikami, ale myślę, że nierozsądnie byłoby robić zbyt wiele, chyba że wyniki mogą zostać potwierdzone przez innych badaczy i inne populacje.

Biomarkery mogą wprowadzać w błąd. Homocysteina jest najlepszym przykładem. Uważa się, że podwyższona homocysteina jest czynnikiem ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, więc wydawało się logiczne, że obniżenie jej zmniejszy ryzyko. Leczenie witaminami z grupy B skutecznie obniżyło poziom homocysteiny we krwi, ale nie zmniejszyło ryzyka. W przeglądzie systematycznym Cochrane stwierdzono, że obniżenie poziomu homocysteiny nie zapobiegało zawałom serca ani nie zmniejszało śmiertelności.

Wniosek: dowody nie są przekonujące

Naukowcy kontynuują ocenę możliwych korzyści zdrowotnych picia wody wodorowej, a niektóre z ich wstępnych wyników wyglądają obiecująco.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping

Free 10 Days

Master Course Invest On Self Now

Subscribe & Get Your Bonus!
Your infomation will never be shared with any third party