Víme, že si hrabou v kůži, “říká

blog

Víme, že si hrabou v kůži, “říká

Víme, že si hrabou v kůži, “říká

Hopkins poznamenal, že nejdůležitější ponaučení od guinejského červa je, jak důležité je zapojit se do postižené komunity. Řekl, že lékaři by měli uklidnit postižené vesnice, že Ebola není trest smrti, a že se více než třetina nakažených lidí uzdraví. Rozptýlením těchto obav mohou zdravotníci povzbudit osoby s touto nemocí, aby vyhledali léčbu brzy, řekl Hopkins.

“Nejsi tu, abys jim říkal, co mají dělat.” Musíte pracovat s komunitami, “řekl. “V případě eboly to není problém pouze pro jednotlivce.” Je to problém celé komunity. “ Přestože se nemoci v inkubační době a způsobu šíření velmi liší, obě nepřiměřeně postihují venkovské oblasti v rozvojových zemích. Nejsilnější nástroj potřebný k boji s ebolou je stejný jako nástroj potřebný k boji proti guinejskému červu, řekl Hopkins. “Potřebujeme mír a potřebujeme, aby lidé měli víru a věřili, že se s touto nemocí dá něco dělat,” řekl. “Dostaneme se po dalších nemocech, jakmile tuto dostaneme na nulu.”

Nechat školní děti jíst více zdravých jídel na talířích nemusí znamenat nutit je, podvádět je nebo mazat máslem a sýrem. Odpověď může být tak jednoduchá, jako je naplánování času oběda na místo po přestávce, nikoli dříve.

To je závěr nové studie vedené Josephem Priceem na Brigham Young University a Davidem Justem na Cornell University.

Vědci strávili 14 dní na každé ze sedmi základních škol v Oremu v Utahu, kde v době oběda stáli u odpadkových košů a měřili počet porcí ovoce a zeleniny, které každý student vyhodil (a zaznamenali, zda studenti snědli alespoň jednu podávání obou). Pro účely studie tři školy v okrese změnily oběd po přestávce, zatímco ostatní čtyři dodržovaly rozvrh oběd-přestávka.

Studie zjistila 54procentní nárůst spotřeby ovoce a zeleniny studenty ve školách, kde nastala přestávka před obědem, a 45procentní nárůst počtu studentů, kteří denně jedí alespoň jednu porci ovoce a zeleniny. Na ostatních školách spotřeba ovoce a zeleniny za stejné časové období skutečně klesala.

Když po obědě následovala přestávka, studenti měli tendenci spěchat přes jídlo, aby se dostali ke svému času hraní.

Když po obědě následovala přestávka, studenti měli tendenci spěchat přes jídlo, aby se dostali ke svému času hraní, a podle všeho měli na začátek menší chuť, takže měli větší pravděpodobnost, že vyhodí ovoce a zeleninu, které jsou součástí jejich obědů. Podle předchozího výzkumu citovaného ve studii je to recept na hladovění studentů po přestávce a přispívá to ke snížení akademických výsledků a také k nezdravému občerstvení po škole.

Změna pořadí oběda a přestávky pomohla studentům připravit si chuť k obědu před obědem a odstranila časový tlak, který při jídle pociťovali. Výsledek: menší plýtvání jídlem a lepší nastavení chování studentů po celý den-nemluvě o dlouhodobých výhodách stravy bohaté na ovoce a zeleninu.

Boláky, které pokrývají tělo Cindy Casey, jsou mokré a křupavé. “Začínají vypadat něco jako kousnutí komára, které jste poškrábali, a tak nějak vybuchnou a vytvoří vyvýšenou červenou lézi,” říká.

Říká, že obsahují mikroskopická vlákna, která jsou červená, černá, modrá nebo zelená, a že jsou také neuvěřitelně bolestivá. “Připadá mi to, jako by ses spálil od slunce a pak tě celý převalil do kaktusové náplasti,” pokračuje.

Casey, 52, říká, že má Morgellons, což je stav, který tvrdí, že jeho trpící způsobují oděrky kůže po celém těle, stejně jako neurologické příznaky, jako je únava a potíže se soustředěním. Říká tomu chronické onemocnění měnící život, ale i jako sestra na jednotce intenzivní péče Casey jen těžko hledala pomoc: Většina lékařů pochybuje, že jde o dermatologické postižení. Místo toho věří, že fyzické příznaky jsou důsledkem psychiatrického stavu.

“Není pochyb o tom, že tito pacienti trpí,” říká Jason Reichenberg, dermatolog z University of Texas. Přesto „95 procent plus“ jeho kolegů je skeptických, že stav je způsoben čímkoli fyzickým.

Vypadá to, že jste se popálili na slunci a pak jste se celý převalili do kaktusové náplasti."

Když pacienti s těmito příznaky hledají dermatologickou léčbu, obvykle jim řeknou, že trpí bludy parazitózy, což je stav, kdy jsou lidé falešně přesvědčeni, že jsou napadeni parazity – jinými slovy řečeno, že pocity lezení a svědění pod jejich kůže je jen v jejich hlavách a vlákna jsou zbytky oblečení. Přesto se vzdalují a snaží se ten pocit dostat ven. Podle Casey většina lékařů odmítá údajná kožní vlákna dokonce prozkoumat a jako léčbu nabízí pouze antipsychotické léky. Trvalo jí tři roky, než našla dermatologa, který by byl ochotný se k ní chovat jiným způsobem, a ona a její manžel museli jet za ním až z Kalifornie do Texasu.

V roce 2005 Casey nasměrovala svou frustraci do spoluzakládání nadace Charles E. Holman Morgellons Disease Foundation. Nadace pojmenovaná po Caseyho manželovi (který tímto onemocněním netrpěl) je skupina věnující se financování vědeckého výzkumu a poskytování podpory pro 20 000 pacientů s Morgellonovou identitou po celém světě.

Podle Caseyho úsilí nadace pomáhá záhadné nemoci získat legitimitu jako zdravotní problém. Nyní má malé vědecké a lékařské poradní rady s lékaři a vědci ze Spojených států, Kanady, Německa a Austrálie. Lékařští etici napsali články diskutující o nejsoudnějších způsobech, jak mohou lékaři léčit pacienty s Morgellonem. A dokonce se mu dostalo popkulturní pozornosti na začátku letošního podzimu, kdy se kriminální drama CBS „Criminal Minds“ představilo jako součást epizody.

Přesto se pro veškerou publicitu, kterou komunita vytvořila, bojová taktika některých pacientů Morgellonů ještě více odcizila od běžné lékařské komunity. Spojením Morgellonů s jinou nemocí, kterou většina lékařů vnímá skepticky, s chronickou boreliózou a napadením těch, kteří o svém stavu pochybují, se tito pacienti možná více proslavili než sympatizovali.

“Nemyslím si, že by se nedávný mediální blitz [za poslední tři roky] příliš změnil,” říká Reichenberg, texaský dermatolog. “Více lékařů slyšelo termín” Morgellons “, ale většina si myslí, že je to nový termín pro bludy.”

Více lékařů slyšelo termín „Morgellons“, ale většina si myslí, že je to nový termín pro bludy."

Mají důvody k pochybnostem: V roce 2012 Centra pro kontrolu a prevenci nemocí publikovala dokument, který vyřešil debatu většiny lékařů. Studie zkoumala 115 pacientů, kteří prostřednictvím dotazníku uvedli, že mají vlákna pocházející z jejich kůže nebo jiné abnormální kožní vjemy. Po vyšetření pacientů autoři prohlásili, že pro tyto příznaky neexistují žádné společné zdravotní důvody, a dospěli k závěru, že většina vláken, která pacienti popsali, byla ve skutečnosti kousky bavlny z jejich oděvu. Namita Joshi, přidružená politická ředitelka specializující se na parazitická onemocnění v CDC, označila studii za „dosud nejkomplexnější klinickou a laboratorní studii tohoto stavu“. CDC již nestuduje Morgellony.

To ale nebrání lékařům, jako je Ray Stricker, specialista na boreliózu v Kalifornii, pokračovat v dalším výzkumu. Stricker je dobrovolníkem v lékařské poradní radě Holmanovy nadace a nazývá studii CDC „bezcennou“, protože externí peer review studie zjistilo, že žádný ze zúčastněných pacientů neměl léze charakteristické pro Morgellons. (Jeden z autorů peer review je také vědecký poradce Holmanovy nadace.)

Stricker a jeho kolega Marianne Middelveen, veterinární mikrobiolog v kanadské Albertě, se domnívají, že Morgellons může souviset s chronickou boreliózou. V roce 2011 vydali dokument, který zaznamenal podobnosti mezi Morgellons a stavem kůže skotu s názvem Bovine Digital Dermatitis. Když odebrali vzorky postiženým kravám a lidem s Morgellons, našli podobné spirochetové bakterie ve tvaru spirály; u lidí to byla stejná bakterie, která způsobuje boreliózu, Borrelia burgdorferi.

Stricker věří, že vlákna Morgellons jsou reakcí těla na chronickou Lyme. “Pokud léčíte základní Lyme infekci, můžete přimět tělo zastavit nadprodukci vláken.”

Ošetřuje své pacienty dlouhodobými dávkami antibiotik a tvrdí, že dosáhne pozitivních výsledků, ačkoli uznává, že v některých případech může trvat roky, než se příznaky zmírní. Casey Holmanovy nadace byla na drogovém režimu tři roky, než pocítila jakoukoli úlevu. Její příznaky se vrátily, říká, když krátce ukončila léčbu poté, co její manžel zemřel v roce 2007.

CDC však nerozpoznává chronickou boreliózu. Místo toho odkazuje na pacienty s příznaky podobnými Lyme-jako je extrémní únava a bolest kloubů-, že mají „syndrom Lyme-choroby po léčbě“. Vědci se domnívají, že tyto příznaky mohou být důsledkem poškození tkáně předchozí infekcí borrelií, ale ne trvalé. Studie provedené Národním ústavem pro alergie a infekční choroby naznačují, že dlouhodobá antibiotika nemusí ve skutečnosti zmírňovat žádné příznaky u pacientů s PTLDS, a to buď: Po obdržení této léčby tito pacienti nevykazovali větší zlepšení než ti, kteří dostávali placebo.

Vy tomu říkáte Morgellons, já tomu říkám klamné zamoření. Nezáleží na tom, jak tomu říkáme, pokud si vzájemně rozumíme, jak vám mohu pomoci."

Většina dermatologů zůstává ohledně Morgellonů nepřesvědčená a obávají se léčebných režimů, jako je Casey: I krátkodobé dávky antibiotik mohou způsobit gastrointestinální potíže a dlouhodobé užívání může způsobit vážné poškození jater. Jennifer Murase, dermatoložka z Palo Alto Medical Foundation, říká, že když jí její pacienti s Morgellons řeknou, že se také léčí s chronickou Lyme, okamžitě zkontroluje jejich předpisy. “Pokud je vyšší než to, co [obvykle] předepisujete v západní medicíně, ujistím se, že si pacient uvědomuje, že dávka by měla být v určitém rozmezí,” říká. The American Infectious Disease Society of America uvádí, že Lyme nemoc může být léčena několika týdny antibiotiky, ale některým pacientům léčeným pro chronickou Lyme mohou být podávána antibiotika měsíce nebo dokonce roky najednou.

Lékař ze Severní Karolíny Steven Feldman, dermatolog z Wake Forest University Medical Center a člen Americké akademie dermatologie, říká, že charakteristické léze Morgellons jsou způsobeny samy. “Víme, že se hrabou v jejich kůži,” říká. Přestože je ochoten léčit pacienty s těmito příznaky, hledá nějakou jinou základní příčinu, jako je kontaktní alergie nebo neurologický problém.

Jak nemoc přitahovala více pozornosti, neshody mezi pacienty Morgellons a zdravotnickým zařízením jsou stále nepřátelštější. Někteří pacienti jsou agresivní vůči lékařům, kteří jim odepřeli léčbu, uznává Casey. “Dokonce i můj dermatolog říká, že druhý den musel zavolat ostrahu [pacienta],” říká. Caseyin lékař, kterého odmítla identifikovat, se účastní konferencí Morgellons, ale nenosí jmenovku, která ho označuje za zdravotníka kvůli strachu z konfrontace s pacienty.

Dokonce i nadace Holman, jejíž cíle zahrnují integraci Morgellonů do běžné medicíny, obsahuje celou online stránku s posměšnými, pozměněnými fotografiemi lékařů, kteří vyjádřili veřejnou skepsi ohledně Morgellonů.

Mnoho lékařů rozčiluje, že říkají, že jsou ochotni nabídnout léčbu – jako psychiatrický stav. “Vy tomu říkáte Morgellons, já tomu říkám klamné zamoření.” Nezáleží na tom, jak tomu říkáme, [pokud] máme vzájemné porozumění tomu, jak vám potenciálně mohu pomoci, “říká Murase, dermatolog Palo Alto. Když léčí pacienty kvůli Morgellons, léčí vředy povrchně, ale také doporučuje terapii a antipsychotika.

Jeden lékař ji obvinil z vložení vláken do vlastní kůže.

Nancy Egger, 62, říká, že trpí Morgellons více než 30 let. Nyní vidí doktorku Eboni Cornishovou poblíž jejího domova na stanici Fairfax*ve Virginii, ale v minulosti se snažila najít někoho, kdo jí věří. Kdysi měla lékaře, který ji obvinil z vkládání vláken do vlastní kůže. “Opustil jsem její kancelář a nikdy v životě jsem nebyl tak rozrušený,” říká.

Podle Feldmana, dermatologa ze Severní Karolíny, je pro pacienty Morgellonů kontraproduktivní skákat od lékaře k lékaři. “Obecně lze říci, že lékaři jsou mimořádně dobří v tom, co dělají,” říká. Pokaždé, když pacienti uvidí nového lékaře, zahájí diagnostický proces znovu a pravděpodobně nenajdou dermatologické vysvětlení, pokračuje. To může vést ke zpoždění potřebné léčby, psychiatrické nebo jiné.

Přestože pacienti Morgellonů možná neradi slyší psychologické diagnózy, jsou na tom psychicky dost dobře, aby odmítli léčbu, říká Ylva Söderfeldt, lékařská etička z Ústavu historie, teorie a etiky v medicíně https://recenzeproduktu.top/ v německém Cáchách. “Je pravděpodobně těžké přimět pacienty [Morgellons], aby vyhledali psychiatrickou pomoc, ale … pokud je to klam, mohou se rozhodnout sami.”

Casey se cítí dobře ze svého rozhodnutí odmítnout psychiatrickou léčbu. Je dost špatné mít znetvořující nemoc, ale pak, aby jí nikdo nevěřil, je zničující, říká. Antibiotika, která užívá pod dohledem svého lékaře, snížila její příznaky, i když uznává, že nezmizely. “Stále mám léze a vlákna,” říká. “Tak nějak se to stalo mým životem.”

* Tento příspěvek původně uváděl, že Nancy Egger žije v Alexandrii. Litujeme chyby.

Lidem, kteří začínají s přísným novým cvičebním režimem, by to mohlo být řečeno (a říci si) "sledujte cenu"—Cena je osobní rekord, dokončený maraton nebo nějaký jiný milník. Cokoli, abyste se dostali pryč od Netflixu a vyrazili si běhat do mrazivých ulic.

Nový výzkum však naznačuje, že užívání "oči na cenu" mantra doslova může pomoci s výkonem. Studie publikovaná v časopise Motivation and Emotion zjistila, že zaměření na bod zastavení v dálce, jako je budova nebo strom, může způsobit, že se vzdálenosti budou zdát kratší. To zase vybízí cvičence k rychlejšímu pohybu a snižuje pocit námahy.

“Tato zjištění ukazují, že úzké zaměření vizuální pozornosti na konkrétní cíl, jako je budova o několik bloků vpřed, místo aby se rozhlíželo po svém okolí, způsobuje, že se tato vzdálenost jeví kratší, pomáhá vám kráčet rychleji a také cvičení vypadá snadněji,”" uvedla ve zprávě profesorka psychologie z New York University Emily Balcetis.

Tento koncept je známý jako "zúžení pozornosti." Ve svých experimentech vědci vzali účastníky do parku v New Yorku v létě a postavili je před chladič naplněný studenými nápoji a v druhém experimentu před dopravní kužel.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping

Free 10 Days

Master Course Invest On Self Now

Subscribe & Get Your Bonus!
Your infomation will never be shared with any third party