Kes teadis, et raamatupidajad võivad olla nii õõnestavad

blog

Kes teadis, et raamatupidajad võivad olla nii õõnestavad

Kes teadis, et raamatupidajad võivad olla nii õõnestavad

Praegu, kuni poliomüeliidi hävitamiseni, on suukaudne elusvaktsiin jätkuvalt ülemaailmse likvideerimispüüdluse tööhobune. Nii me järgime siniseid hijabeid, kui nad imbuvad kahvatu maa seintesse, üllatades naisi oma tegemisi ajamas. Neid grillitakse küsimustega, et teha kindlaks, kui palju alla viieaastaseid lapsi elab alalises riigis, kas neil on külastajaid, kas on haigeid lapsi, eriti neid, kellel on probleeme käte või jalgade liigutamisega. Lõpuks küsitakse neilt luba vaktsineerimiseks sobivate laste vaktsineerimiseks.

Paar tilka surutakse suhu ja lapse sõrm värvitakse tumeda tindiga. Riikides, kus kasutatakse suukaudset vaktsiini, on tavapäraseks immuniseerimiseks vaja ühte IPV ja kolm annust suukaudset vaktsiini. Kuid Nigeerias hõlmab see ainult umbes 30 protsenti lastest. Siin ja teistes poliomüeliidi endeemilistes ja kõrge riskiga riikides toimuvad sellised majast majja kampaaniad, mida me jälgime, mitu korda aastas, et korjata kõik lapsed, kes võisid vahele jääda. Mõnele lapsele võidakse enne viiendat sünnipäeva doseerida tosin korda. Lahkudes kraabib meeskonna juht kriidiga oma raporti välisseinale. Igas majas on eelmiste poliomüeliidi vaktsineerimiskülastuste tuhmuv grafiti.

Kampaania rongkäik hõlmab ka poliomüeliidi ellujäänuid, kes on karkudel või liigutavad end käte abil üle liiva. Nad näitavad närbunud jäsemeid ja räägivad oma raskustest igale vanemale, kes kõhkleb vaktsiini lubamast. Kui see ei aita, on SWAMi imaamide ja külajuhtide meeskond – kõik mehed -, kes kutsutakse sekkuma ja kõhklevate isadega rääkima. Emad vajavad veenmist harva, kuid nad on leibkonnapea otsuse ees.

Kuberner kuulutas, et kahest väiksemast kurjast ohverdada isegi 10 last lastehalvatusele kui teha tüdrukud viljatuks.

“Varem oli palju religiooniga mittekuuluvaid,” ütleb UNICEFi Binta Abdulsalam, dünaamiline ja selgelt väljendunud vaktsiinide evangelist rikkalikus punases hijabis. “Ma töötan kogukonna heaks, laste ellujäämise nimel.” Ta on selle valdkonna kampaania järelevaataja ja ütleb, et usulistel põhjustel on vaktsiinidest keeldumist oluliselt vähendatud. “Igaüks, kes ütleb, et ta ei võta seda religiooniga seotud immuniseerimist, läheme temaga maha, arutame ja näitame talle, et see ei kahjusta, ja nad aktsepteerivad seda.”

Selle järgimine oli raske võit ja see piirkond, mitte nii kaua aega tagasi, oli kuulujuttude allikas, mis viis ülemaailmse likvideerimisprogrammi metsikult kõrvale.

Aastal 2003 väitis kano mõjukas arst Ibrahim Datti Ahmed, et tal on tõendeid selle kohta, et poliomüeliidi vaktsiini on segatud viljatusvastaste ainetega, mis sütitab kohalikke kahtlusi, et kampaania oli lääneriikide trikk, et pidurdada moslemite arvu kasvu. Hirmu õhutasid esmalt sensatsioonilised süüdistused – seejärel kohtus -, et haiged lapsed Kano slummidest olid surnud või vigastatud Pfizeri poolt litsentseerimata kohtuprotsessis meningiidi vastu võitlemiseks mõeldud ravimi üle.

Selle juhtumi lahendas 2009. aastal lõpuks farmaatsiahiiglane 75 miljoni dollari eest, kusjuures Pfizer väitis, et ohvrites on süüdi haigus, mitte ravimid. Kuid kahju tehti. Poliomüeliidi programmid suleti viies osariigis vaesunud Põhja -Nigeerias – kõik moslemite enamused, mida reguleerivad šariaadiseadused. Boikott kestis kõige kauem Kanos, kus see kestis seni, kuni sõltumatud testid kinnitasid kohalikele juhtidele vaktsiini ohutuse ja kuberneri, kes oli varem kuulutanud, et „kahest kurjast väiksem” on ohverdada isegi kümme last lastehalvatusele kui teha tüdrukud viljatuks. veeneti kampaaniat taaselustama, lastes tütrel avalikult vaktsineerida.

Selleks ajaks oli viirusele aga antud aega oma positsiooni saavutamiseks. Aasta enne boikoteerimist oli kogu riigis vaid 202 poliomüeliidi juhtumit. Ainuüksi Kano osariigis 2004. aastal, enne keelu tühistamist septembris, halvati 491 last. Viirust levitasid kogu riigis tahtmatute kandjate leegionid, ulatudes 2006. aastal üleriigiliselt 1143 haigusjuhuni. Geneetiline analüüs jälgis Nigeeria tüvede hüppamist piiri piiridesse kümnesse varem poliomüeliidivabasse riiki Sahara-taguses Aafrikas. Haiguspuhang jõudis 20 riiki üle Aafrika, Lähis -Ida ja Kagu -Aasia ning põhjustas sel ajal 80 protsenti maailma poliomüeliidi halvatuse juhtudest. Kulud kontrolli taastamiseks: umbes pool miljardit dollarit, selgub ülemaailmse tervise- ja välispoliitika algatuse 2009. aasta analüüsist.

Vandenõuteooriad vaktsiiniprogrammide kohta süttisid 2011. aastal pärast teadete ilmnemist ja CIA tunnistas lõpuks, et on korraldanud B -hepatiidi vaktsineerimisprogrammi, et proovida DNA -d koguda ja täpselt kindlaks teha Osama Bin Ladeni perekonna varjupaik Pakistanis. Sellest ajast alates on Taliban selles riigis tabanud ja tapnud kümneid lastehalvatustöötajaid. Sel ajal ütlesid purunenud rahvatervise eksperdid, et nad kardavad, et väljalangemine on laastav, üks juhtiv USA ekspert ütles, et see võib lastehalvatuse likvideerimise 20 aasta võrra edasi lükata ja viia 100 000 haigusjuhuni. Hiljutine analüüs näitab, et poliomüeliidi esinemissagedus suureneb Pakistanis pärast 2013. aastat, ja seostab selle CIA operatsiooniga.

Tundub, et Kanos on aastatepikkused jõupingutused vaktsineerimiste toetamise tugevdamiseks ja nende rakendamise süsteemid kestnud. Kui poleks Bornot ja Boko Haramit, oleks Nigeeria nüüd kolm aastat lastehalvatusest vaba olnud. See on hämmastav saavutus, arvestades, et 2012. aastal moodustas riik üle poole kõigist lastehalvatuse juhtudest kogu maailmas.

“Ma olen selle poolt – ma ei taha, et mu lapsed sureksid.”

Kõigi tööde tähtsus ja haprus tulevad esile sissejuhatusega Ismailile, teismelisele poisile, kes madalrattalise kolmerattalise rattaga Ungogo ümber ringi tuhiseb, raisatud jalad all. Ta luusib lastehalvatuse paraadi äärel ja jälgib ressursside viskamist, et lapsed ei muutuks temasuguseks. Ta süüdistab oma vanemaid selles, et ta ei andnud talle lapsena vaktsiini. Kuid tema vanus näitab, et ta on suure tõenäosusega 2000ndate alguses vaktsiini boikoteerimise või selle pikaajaliste tagajärgede ohver. Võib -olla polnud neil valikut.

Tagasi Kano kesklinna läheme vaatama kiiret ja raevukat para-jalgpalli. Mängijate lihased, ülimalt sobivad torsod on rihmade külge kinnitatud, nende kortsunud jalad sõlme all. Nad liuglevad kartmatult üle asfaldimängupinna, mõned liiguvad paljaste kätega, mõned aga sõrmede kaudu keerdunud plätudega. Kõige töövõimelisemad on väravavahid, kes võbelevad teravate, habraste jalgade peal.

Kano võitis äsja riigi jalgpalli liiga meistrivõistlused. Osariigi vaktsiiniresistentsuse ajalugu tähendab, et see suunab turu poliomüeliidi tõttu nõrgestatud noortele meestele (ja naistele, kuigi nad ei saa mängida). “Asjaolu, et 70 protsenti kõigist selle võistluse para-jalgpalluritest on pärit Kanost, on aidanud meie osariigis mängu kasvatada,” ütles juubeldav treener kohalikule meediale pärast seda, kui tema meeskond võitis teist aastat riigi tiitli. “Oleme para-jalgpalli kodu.”

Kõrval jälgib sandide nooremate poiste salk oma kangelasi mängimas oma madala rattaga toolidelt – rohkem boikoti ohvreid. Kano on tõenäoliselt hukule määratud, et säilitada oma para-jalgpalli eelis veel mõned aastad.

* * *

Mõni aasta tagasi Afganistani Kandahari välikülastusel kohtus nakkushaiguste spetsialist Mike Toole provintsi kuberneriga, et arutada vaktsiini hankimist Talibani kontrollitavatesse piirkondadesse. “Ta võttis välja oma mobiiltelefoni ja helistas kohalikule Talibani komandörile, kes rääkis inglise keelt, ja andis telefoni mulle,” meenutab Toole. “Küsisin temalt tema suhtumist lastehalvatusse [immuniseerimine]. Ta ütles: “Ma olen kõik selle eest – ma ei taha, et mu lapsed sureksid.” “Afganistani Taliban on esitanud avaldused, mis toetavad poliomüeliidi kampaaniat ja võimaldavad vaktsineerimistöötajatele turvalist juurdepääsu Talibani piirkondade kaudu, kuigi need ei kehti kõigis mässulised piirkonnad.

Austraallane Toole on katastroofitsooni veteran ja töötas 2010. aastal sõltumatus järelevalvenõukogus (IMB), mis loodi ülemaailmse poliomüeliidi likvideerimise programmi jälgimiseks, kuni käesoleva aasta alguseni, http://tooteulevaade.top/ mil juhatus taastati, oodates lastehalvatuse likvideerimist ja üleminek polio-järgsele maailmale.

“Ma olin mures, et vaktsineerimata laps võib kokku puutuda lapsega, kellel oli viirus, kuid kes polnud halvatud.”

Ta jutustab Kandahari loost, kui kohtume Melbourne’is. Ta üritab illustreerida hullu erinevust hullu ja halva või halva ja halvema vahel. “Ma ei taha öelda, et Afganistani Taliban on tore. Nad pole toredad, “ütleb ta. Kuid mõnedel nende ridades on kogemusi institutsioonidest, valitsemisest ja nad austavad rasvasid (islami õiguse ametlikud otsused), mis toetavad moslemi vaimulike kirjutatud poliomüeliidi vaktsiine. “Need teised-Pakistani Taliban, Boko Haram, Al-Shabaab Somaalias,” ütleb ta pead raputades. “Lihtsalt hull.”

Kuna poliomüeliidi programm algas peaaegu kolm aastakümmet tagasi, on vähemalt neli mängu lõpptähtaega tulnud ja läinud. Haigutiiglid inkubeeruvad jätkuvalt vaid kolmes geograafiliselt tihedas enklaavis, kus võitlevad äärmuslased takistavad vaktsiinide jõudmist lastele. Kui patogeen viiakse nendest veehoidlatest haavatavatesse maastikesse, on neil tõestatud võime metsatulekahjusid süüdata. “Kõik on seotud konfliktidega,” ütleb Toole. 2016. aasta metsiku polioviiruse puhanguid jälgiv uuring näitas, et see kasutab ära sõda ja ebastabiilsust, sealhulgas selle taasilmumist varem poliomüeliidivabades riikides nagu Süüria.

Turvalistes, isegi jõukates riikides on populatsioone, kus vaktsineerimisvastased meeleolud, väsimus või enesega rahulolu-eriti kõrgema sotsiaalmajandusliku demograafia korral-on vähendanud immuniseerimistaset nii, et nad on põgenemisvigade suhtes haavatavad.

Aastal 2013 oli Iisraelis “vaikne” polioviiruse puhang – “see avastati ainult kanalisatsioonis – mitte ühtegi juhtumit,” ütleb Toole, märkides, et linnad kogu maailmas traalivad regulaarselt oma ühiseid jäätmeid polioviiruse pärast. Laboratoorsed analüüsid näitasid, et see viga oli Pakistanist välja tulnud. See ei saanud Iisraelis ostetud, tõenäoliselt seetõttu, et seal on vaktsineerimise määr nii kõrge. Kuid Iisraeli ja Melbourne’i juudi kogukonna vahel on palju liiklust ning vaktsiinide levik selle kogukonna epitsentris on vaid umbes 85–90 protsenti, mis puudutas Toole. “Ma olin mures, et laps, vaktsineerimata laps, võib minna Iisraeli ja puutuda kokku lapsega, kellel oli viirus, kuid kes polnud halvatud.”

Toole teavitas väljavaate kohta Austraalia Victoria osariigi tervishoiuasutusi. “Seda ei juhtunud,” ütleb ta. Aga oleks võinud.

Kriitilise tähtsusega on hoolika järelevalve säilitamine – mitte ainult aktiivsete haiguste puhul, vaid ka veevarustuse ja kanalisatsiooni proovide võtmine ja testimine, järvedesse ja paskjõgedesse kahlamine koos ämbritega, mis otsivad polioviirust. IMB, kus Toole teenis, on pooldanud avalikult silmapaistva „punase nimekirja” taastamist, mis hõlmaks 32 riiki, kes on haavatavad lastehalvatuse puhangute suhtes madala immuunsuse, nõrga järelevalve või madala infrastruktuuri tõttu. Hiljutine klaster Nigeeria kirdeosas, mille geneetiline analüüs näitas, et see on levinud avastamata alates vähemalt 2011. aastast, annab kainestava meeldetuletuse haiguspuhangu võimalikkusest radari all mädaneda. “Iga kord, kui saan nendest riikidest meili,” ütleb Toole, “mu süda läheb pahaks.”

“Ajal, mil Boko Haram kontrollis teatud territooriume, toimetas WHO sõna otseses mõttes vaktsiine.”

Kas ta loodab, et likvideerimine saavutatakse? Toole vastab ettevaatlikult. Ta ütleb, et optimismi säilitamine on “raskem ja raskem”. IMB, millest ta osa oli, avaldas oma viimase aruande augustis 2016, just nagu ilmnesid viimased Nigeeria juhtumid. Juhatuse tähelepanu keskmes oli Pakistani ja Afganistani nakkushoidlate puhastamise kohutav väljakutse. “Tund hakkab hiljaks jääma,” hoiatas juhatus.

“See on tohutu, see on nagu sõda,” ütleb Toole. “See tuleb lihtsalt korraldada kohaliku tasandini ja kohandada iga kogukonna jaoks.”

Ta osutas Borno osariigile, kus enam kui 100 Boko Harami röövitud Chiboki koolitüdrukut jäävad vangi. “Kui suur on nende võimekus sinna pidevalt sisse pääseda ja neid lapsi pidevalt vaktsineerida?” Küsib Toole. “See rikub teie optimismi.”

* * *

Kõnekas pensionärist kardioloog ja rotariaan Abdulrahman Tunji Funsho on üks Nigeeria poliomüeliidivastase tõuke eestvedajaid. Kohtume tema juhitava operatsiooni närvikeskuses, Rotary Nigeeria Polioplus komitees, Lagoses, vanade, enamasti valgete meeste aukogu all, keda austatakse nende teenuste eest Rotary ja lastehalvatuse eest.

Ta tutvustab portreesid ükshaaval – “ja see on tegelik doyen, kes alustas kogu ideed võidelda lastehalvatuse põhjuse vastu, Bill Sergeant. Ta on nüüd hiljaks jäänud, “ütleb Funsho. Rotarlased on viimase 30 aasta jooksul kogunud GPEI programmidesse panustatud 15,2 miljardist dollarist üle miljardi dollari. Nad on suuruselt teised eraannetajad Ameerika miljardärist filantroopide Bill ja Melinda Gatesi järel, kes on selle aja jooksul investeerinud 3,1 miljardit dollarit.

Arvamuses, et kodaniklikult meelestatud äri- ja professionaalide ülemaailmne võrgustik, kes korraldab eeslinnades asuvates söögikohtades kolmekäigulisi lõunaid, juhib Funsho kirjeldatud operatsiooni, on midagi vastuolulist. Kes teadis, et raamatupidajad võivad olla nii õõnestavad?

Kuid kohapeal olevate jaoks pole raha päritolu palju vähem oluline kui see, et see on olemas, ja Funsho räägib kaartide slaidiseansist, mis näitavad haiguste ja ebakindluse leekpunkte, jälgides Boko Harami edasiliikumist ja taandumist. kirdes. “Ajal, mil Boko Haram kontrollis teatud territooriume, viis WHO sõna otseses mõttes salakaubavedu vaktsiinidega,” ütleb ta mulle, “kasutades oma elu ohus kaastöötajaid, kes võtaksid vaktsiine ja läheksid lapsi varjatult Boko Harami nina alla immuniseerima. ”

Punase värviga keelatud tsoonid on viimase aasta jooksul kokku leppinud, kuna armee kampaania Boko Harami vastu on saavutanud edu ja vaktsineerijad on jõudnud värskelt vabanenud piirkondadesse. “Armee suutis neid sõna otseses mõttes suruda just nendesse kahte kohaliku omavalitsuse piirkonda,” ütleb Funsho ja viipab ekraanile. Valitsusvägede eduga kaasnes äsja vabanenud inimeste massiline väljaränne Borno osariigi pealinna Maiduguri keskusesse, kus polioviiruse edasikandumise risk on mõõdetavalt suurem. Slaidil on neli punast tihvti, mis on koondatud Nigeeria paremasse ülanurka. “Just sellises olukorras korjati need neli juhtumit üles ümberasustatud isikute laagrites,” ütleb Funsho.

Kampaania juhid ütlevad, et nende parim võimalus oleks mässulistega läbirääkimisi pidada.

Ta ütleb, kui palju inimesi on endiselt lõksus Boko Harami kontrolli all olevates punastes tsoonides. Vaktsiine kandvad kohalikud miilitsad saadetakse sõdurite poolt kõige ohtlikumatesse kuumadesse kohtadesse ning sõjaväemeditsiinüksused teevad võimaluse korral oportunistlikke immuniseerimislööke. Väed kasutavad võimalusi käivitada vaktsineerimine. “Kui meile helistatakse turvatööst, öeldes:” See piirkond on kaheks päevaks turvaline, kui soovite sisse tulla ja immuniseerida, “” ütleb Funsho, “me töötame nendega koos.”

Tema ja teised kampaaniajuhid ütlevad, et nende parim võimalus oleks pidada mässulistega läbirääkimisi-teisisõnu jäljendada seda, mida Mike Toole aitas Afganistanis korraldada: pidada relvarahu läbirääkimisi kohalike sõjapealike või teiste juhtidega, olgu need ajutised, et lubada immuniseerijaid. juurdepääsu.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping

Free 10 Days

Master Course Invest On Self Now

Subscribe & Get Your Bonus!
Your infomation will never be shared with any third party